Przedszkole nr 7 w Chorzowie

O przedszkolu

Przedszkole Nr 7 mieści się w wolnostojącym budynku z ogrodem, usytuowanym na terenie Chorzowa II. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło 02.09.1971 roku. Pierwszym dyrektorem przedszkola była pani Magdalena Świerc, w 1978 roku stanowisko objęła pani Łucja Osadnik a następnie w 1989 roku - pani Danuta Łazikiewicz. Obecnie dyrektorem przedszkola jest pani Iwona Grześkowiak, a funkcję zastępcy sprawuje od 1992 roku pani Ewa Partyka.

 

Nasze przedszkole od początku istnienia było przeznaczone na placówkę edukacyjno - opiekuńczą. Od chwili powstania cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej i mamy nadzieję, że tak zostało do dziś.

Teren należący do przedszkola jest zagospodarowany, są na nim atrakcyjne i bezpieczne urządzenia terenowe a przede wszystkim jest  dużo zieleni. Przy budynku znajduje się przestronny taras oraz ogródek kwiatowy.

 

Przedszkole posiada bardzo dobre warunki lokalowe: duże i słoneczne sale zabaw (wraz z zapleczem sanitarnym) bogato wyposażone w zabawki, różnorodne pomoce dydaktyczne oraz kąciki zainteresowań, które zachęcają dzieci do podejmowania różnorodnej aktywności oraz sprzyjają rozwijaniu zainteresowań. Ponadto, na piętrze znajduje się sala gimnastyczna, gabinet logopedy i psychologa wyposażony w komputer, sprzęt do badań oraz liczne pomoce dydaktyczne.

 

Przedszkole posiada pięć oddziałów na placówce oraz dwa przy szpitalu dziecięcym na ulicy Truchana w Chorzowie.

 

Przedszkole oferuje szereg zajęć dodatkowych (bezpłatnych) prowadzonych przez osoby z wysokimi kwalifikacjami. Na zajęciach tych dzieci rozwijają swoje zdolności i zdobywają nowe umiejętności. Obecnie prowadzone są:

  • Gimnastyka korekcyjna
  • Religia
  • Rytmika
  • Język angielski
  • Zajęcia logopedyczne

            W roku szkolnym 2017/2018 powstała Filia Przedszkola nr 7 mieszcząca się w budynku Szkoły Podstawowej nr 22 przy ulicy Piotra 9a w której funkcjonują dwie grupy przedszkolne. Filia czynna jest w godzinach pracy przedszkola - 6.00 - 16.00 Dysponuje dwoma przestronnymi salami wyposażonymi w zabawki, pomoce dydaktyczne i kąciki zainteresowań. Ponadto posiada własne, odrębne wejście do przedszkola, szatnię i zaplecze sanitarne. W Filii realizowane są wszystkie zajęcia dodatkowe: język angielski i rytmika. Posłki i jadłospis przygotowywane są odrębnie dla przedszkolaków przez stołówkę szkolną.